EN

Realizacja – szpital modułowy przy ulicy Szaserów w Warszawie

Z dumą przedstawiamy jedną z naszych ostatnich realizacji – szpital modułowy usytuowany na terenie Wojskowego Instytutu Medycznego przy ulicy Szaserów w Warszawie. Przeznaczony dla tych, którzy przechodzą COVID-19 najciężej. Funkcjonuje dzięki kadrze medycznej Wojskowego Instytutu Medycznego i jest tak zwanym "szpitalem tymczasowym plus". "Ten plus oznacza najwyższy poziom bezpieczeństwa epidemicznego personelu i pacjentów, nielimitowany zakres możliwości terapeutycznych, jakich wymagają pacjenci z COVID-19 oraz - co nie mniej ważne - bezpośrednie sąsiedztwo szpitala o najwyższym poziomie referencyjności, co stwarza dodatkowe możliwości wymaganej w danej sytuacji klinicznej terapii, czy diagnostyki" - wyjaśnił gen. Gielerak. Szef WIM podkreślił też, że jest to pierwszy tego typu szpital w Polsce.

"Dzięki zastosowanym tu technologiom i rozwiązaniom organizacyjnym z powodzeniem będzie mógł funkcjonować, realizując zadania medyczne oraz szkoleniowe jeszcze długo po zaprzestaniu epidemii, przyczyniając się do podniesienia bezpieczeństwa państwa i obywateli" - zapowiedział gen. Gielerak. Podkreślił, że szpital ma charakter modułowy i w sytuacji, w której byłaby taka potrzeba, może być przeniesiony w inne miejsce. "Odciążamy w ten sposób łóżka dla pacjentów niecovidowych w Wojskowym Instytucie Medycznym, który jest jednym z największych szpitali w Warszawie" - mówił Błaszczak.

Szpital mieści 66 stanowisk intensywnej terapii z pełną infrastrukturą diagnostyczną i logistyczną. Może zostać przystosowany do przyjęcia 124 pacjentów. Przy tej realizacji byliśmy odpowiedzialni za kwestie związane z teletechniką oraz elektryką.

[Razem możemy więcej]

Skontaktuj się z nami

Porozmawiajmy